Wielkie morsowanie w Blachowni!

W niedzielę, 21 stycznia na plaży w Blachowni odbyło się wielkie morsowanie w naszym stawie. Była to już trzecia odsłona imprezy Morsowanie w Blachowni. Tym razem, chętnych do kąpieli w lodowatej wodzie było jeszcze więcej niż przed rokiem. Do wody weszło 250 foczek i morsów!!

Organizatorzy czekali na gości od godzinny 11:00. Wszystkich przybyłych powitali sprawcy tej imprezy oraz włodarze naszego miasta. Oczywiście wejście do wody musiała poprzedzić solidna rozgrzewka. Można było uczestniczyć w krótkim biegu lub ćwiczeniach stacjonarnych.

Kilka chwil po godzinie 12:00 rozpoczęła się kąpiel. Do wody weszli śmiałkowie, którzy kąpią się nie tylko dla przyjemności, a dla przede wszystkim zdrowotności, gdyż kontakt z zimną wodą niesie wiele zbawiennych bodźców dla organizmu.

Po kąpieli wszyscy spotkali się przy wspólnym ognisku z ciepłymi napojami i kiełbaskami. Kluby, które wcześniej zapowiedziały swoją wizytę w Blachowni otrzymały okolicznościowe statuetki. Nie brakowało ciekawych opowieści, wszyscy bawili się wyśmienicie.

Wielkie brawa należą się morsom z Blachowni na czele z Panem Danielem Dobrenko i Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Blachowni z prezesem Jackiem Chudym, którzy od wielu tygodni przygotowywali się do zorganizowania tej imprezy. Pierwszym etapem było przygotowanie logistyczne, zdobycie niezbędnego sprzętu oraz sponsorów imprezy. Ważną rzeczą był sama promocja zimowej imprezy, o której wiedzieli wszyscy zainteresowani, a to dzięki regionalnym i lokalnym mediom.

Najwięcej pracy, poświęcenia i czasu zajęło przygotowanie terenu i zrobienie przerębla dla zażywających kąpieli w stawie. Kilkanaście godzin trwało wycinanie lodu, sprawdzanie stanu dna zbiornika, by można było wejść do wody bezpiecznie i inne prace. Organizatorzy przygotowali więcej miejsc do przebierania, wszystko było dobrze oznakowane i ogrodzone taśmami, większość braków z ubiegłej imprezy została wyeliminowana. Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP Blachownia i płetwonurkowie z częstochowskiego klubu Nautilus.

Morsowanie w Blachownia może stać się drugą po Przełajowej Ósemce eksportową imprezą naszego miasta. Podsumowując było świetnie i już czekamy na kolejne morsowanie w przyszłym roku!

Zapraszam do galerii zdjęć poniżej oraz do galerii zdjęć wykonanych przez pana Andrzeja Grucę.