UKS Gimnazjum przegrywa

W 4. kolejce I Ligi Śląska Kobiet, UKS Gimnazjum Blachownia podejmował UKS NET Piekary Śląskie. Przed tym spotkaniem nasza żeńska drużyna zajmowała 3. miejsce w lidze, a rywalki klasyfikowały się o oczko wyżej. Zapowiadał się bardzo ciekawy mecz.

Punktualnie o 17:00 sędzia rozpoczął spotkanie. Pierwszy punkt powędrował na konto zawodniczek z Blachowni. Jednak to siatkarki z Piekar Śląskich zagrały uważniej i po kilku minutach meczu objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca pierwszej odsłony. Set zakończył wynikiem 23:25. Drugi set stał się również zdobyczą UKS NET Piekary Śląskie, zakończył się w stosunku punktowym 21:25. Na uwagę zasługiwała gra obronna rywalek, wiele skutecznych odbiorów i przyjęć piłki nawet w trudnych sytuacjach, przyczyniło się do wywalczenia zwycięstwa w drugim secie.

Oczywiście mecz nie kończy się na 2 setach, w trzecim nasze dziewczęta musiały wygrać, by myśleć o zwycięstwie w całym spotkaniu. Niestety, czegoś zabrakło, może trochę szczęścia, a może wiary w końcowy sukces. Mimo prowadzenia, w końcówce ponownie lepsze okazały się zawodniczki z Piekar Śląskich i wygrały trzeciego seta 25:22, a cały mecz 3:0.

Spotkanie było bardzo emocjonujące i stało na wysokim siatkarskim poziomie. Szkoda, że w debiucie przed własną publicznością, na tym poziomie rozgrywkowym, nie udało odnieść się upragnionego zwycięstwa. Po tej porażce drużyna UKS Gimnazjum spadła na 5. miejsce w tabeli.

W drugim secie naszym zawodniczkom kibicowała Burmistrz Blachowni Pani Sylwia Szymańska, a przez całe spotkanie kibicował Przewodniczący Rady Sportu Pan Marcin Mandryk.

Kolejny mecz nasze panie rozegrają na własnej hali już 27 października, a rywalem będzie MKS Dąbrowa Górnicza III.

UKS Gimnazjum Blachownia wystąpił składzie: Agnieszka Kubacka, Natalia Trejtowicz, Ewelina Cichoń, Wioletta Żyłka, Paulina Smolarek, Olga Bluszcz, Natalia Korbel, Kornelia Kabała, Paulina Kuzior, Katarzyna Cichoń – libero, Paulina Szczawińska, Paulina Czapelska. Trener: Andrzej Kuzior