Początek rozgrywek juniorów młodszych KS Pogoń Blachownia

W niedzielne przedpołudnie, sezon rozpoczęła drużyna juniorów młodszych KS Pogoń Blachownia. Pierwszym rywalem w rozgrywkach był Sokół Wręczyca. Nasi juniorzy bardzo dobrze rozpoczęli mecz od zdobycia bramki już w 7. minucie.

Wydarzenia na boisku przebiegały bardzo szybko, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Mimo kilku wyśmienitych okazji do podwyższenie, to goście najpierw doprowadzili do remisu, a w 27. minucie objęli prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla Sokoła.

Na początku drugiej połowy spotkania, ponownie zapunktowała miejscowa Pogoń, doprowadzając do remisu 2:2. W 10. minucie po raz drugi piłkarze Wręczycy objęli prowadzenia. Po 20 minutach gry w drugiej odsłonie młodzi zawodnicy Pogoni osiągnęli widoczną przewagą, którą udokumentowali 2 trafieniami. Na 5 minut przed końcem meczu, było 4:3 dla Pogoni i wydawało się, że już nic złego stać się nie może…

Niestety goście wszystkie siły rzucili do ataku, co przyniosło zamierzony efekt, najpierw strzelili bramkę wyrównującą, chwilę później z rzutu karnego wyszli na prowadzenie, a kropkę na i postawili w ostatnich sekundach spotkania, podwyższając wynik na 6:4.

Raptem 5 minut brakło do sukcesu w pierwszym meczu. Taka nieprzewidywalna jest piłka nożna i nawet w ostatnich minutach, można przegrać teoretycznie wygrany mecz. Następne spotkanie odbędzie się 3 września, a rywalem naszych piłkarzy będzie Raków Częstochowa.