KS Mustaf Blachownia zaprasza na treningi!

W Blachowni od wielu lat działa wiele sekcji sportowych, dużą popularnością cieszy się piłka nożna i siatkówka, gościła też piłka ręczna. Z gier drużynowych brakowało piłki koszykowej.

W marcu 2017 roku lukę tę wypełnił Klub Sportowy Mustaf Blachownia. Klub od kilkunastu lat był znany w Częstochowie z występów drużyn seniorskich koszykarzy. Do sukcesów można zaliczyć trzykrotne zdobycie mistrzostwa ligi okręgowej i dwóch tytułów wicemistrzowskich. Teraz mieszkańcy Blachowni, będą mogli dopingować własną drużynę koszykarzy, którzy w sezonie 2017/18 będą występować rozgrywkach trzecioligowych. Po 60 latach Blachownia, doczekała się odrodzenia koszykówki! Wkrótce więcej informacji o rozgrywkach ligowych.

KS Mustaf to nie tylko rozgrywki seniorów. Klub nie szczędzi sił i środków, by do koszykówki zachęcić jak najwięcej dzieci i młodzieży. Aktualnie w klubie trenują 4 grupy młodzieżowe. Klub dysponuje dwoma busami i wszystkie dzieci, które mieszkają daleko do hali, mają zapewniony bezpieczny dojazd na zajęcia. Bardzo fajna sprawa! Młodzi adepci koszykówki z naszej gminy, mają już za sobą pierwszy obóz sportowy, który odbył się w lipcu na Mazurach!

Miejmy, nadzieję, że dzięki takiemu zaangażowaniu koszykówka w niedługim czasie stanie się jedną z ważniejszych dyscyplin sportowych w Blachowni, a może nawet w całym regionie. Zarząd klubu zwraca również uwagę na pozytywny odbiór działań na rzecz sportu przez władze gminy i bardzo dobrą współpracę z Burmistrzem Blachowni Panią Sylwią Szymańską.

Dzisiaj miałem przyjemność obserwować trening młodych koszykarzy z Blachowni. Biorąc pod uwagę, że mamy wakacje i wiele osób wyjechało na letni wypoczynek, frekwencja na treningu była duża. O godzinie 16:30 w Hali Sportowej zebrało się ponad 20 adeptów koszykówki. Zajęcia prowadziła dwójka szkoleniowców: Pan Przemysław Łaszewski i Pan Andrzej Śmilgin. Trening rozpoczął się od rozgrzewki i prostych ćwiczeń sprawiających wiele radości zawodnikom. Z kolejnymi minutami ćwiczenia te stawały się coraz bardziej skomplikowane. Trenerzy przed poszczególnymi etapami treningu dokładnie omawiali każde ćwiczenie oraz demonstrowali jak powinno wyglądać poprawnie wykonane zadanie. Młode koszykarki i koszykarze po tak fachowym instruktażu, nie mieli problemów z wykonywaniem nawet trudnych ćwiczeń.

Oglądając mecz koszykówki w telewizji wydaje się, że to bardzo prosta gra, wystarczy trafić piłką do kosza. Ale obserwując trening nawet młodych koszykarzy, od razu widać, jak dużo trzeba zdobyć umiejętności, by grać jak zawodowi koszykarze. Poza celnym okiem, musimy mieć sporo siły i niezłą kondycję, ważna jest praca nóg i skoczność, potrzebna jest siła mięśni nóg, odpowiednia technika, współpraca na boisku z kolegami z drużyny, dyscyplina taktyczna, szybkość, spryt i systematyczność. Właśnie wszystkich tych zdolności i wielu innych uczy koszykówka, a osoby chętne, które chcą spróbować swoich sił w tym sporcie, mogą wziąć udział w treningach w miejscowym klubie. Obecnie prowadzony jest nabór uczniów szkół podstawowych od klasy 2 do 7.

W imieniu zarządu oraz trenerów zapraszam na zajęcia z koszykówki mieszkańców naszej gminy i okolic. Treningi w okresie letnim odbywają się w poniedziałki o godz. 16:30 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Sportowej w Blachowni.

Więcej informacji o KS Mustaf Blachownia można znaleźć na oficjalnej stronie www.ksmustaf.pl oraz na FB.