Podniebne wycieczki dla mieszkańców Blachowni!

Odwiedzając takie imprezy jak dzisiejszy Festiwal Modeli można spotkać naprawdę niesamowite osoby. Jedną z takich postaci jest Pan Edward Pyrkosz z Częstochowy. Na Festiwalu Modeli wystawiał jedne ze starszych modeli, które mają grubo ponad 40 lat. Modele zdobywają liczne nagrody, także na naszym festiwalu sprzed roku. Poza modelarstwem Pan Edward jest miłośnikiem lotnictwa oraz konstruktorem. Sam projektuje samoloty i buduje je. Modyfikuje również istniejące konstrukcje w szczególności szybowce, tworząc motoszybowce.

To jeszcze nie wszystko. Pan Edward prowadzi Klub Lotniczy Orzeł w Konopiskach! Klub znajduje się naprzeciwko klubu golfowego. Dzięki pasjonatom lotnictwa powstał pas startowy od długości 900 metrów. W klubie działają modelarze i piloci. Co najciekawsze,  klub oferuje podniebne przejażdżki  w szczególności nad Konopiskami i Częstochową. Pan Edward zapewnia, że jeśli znajdą się chętni z naszego miasta, to nie będzie problemu, aby odbyć przelot nad Blachownią! Konopiska są bardzo blisko od naszego miasta, a koszty takiego lotu nie są wygórowane, jak na taką podniebną atrakcję. W imieniu Pana Edwarda serdecznie zapraszam mieszkańców naszej gminy do odwiedzenia Klubu Lotniczego, a co odważniejszych do podniebnej wycieczki. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 604 139 746.