Film: Blachownia z roku 1993

Jakiś czas temu otrzymałem od Jacka Chudego Prezesa OSiR sp. z o.o. kasetę VHS z nagraniem promującym Blachownię. Film został zrealizowany na zamówienie ówczesnych władz. W okresie 1990-1998 Burmistrzem Miasta i Gminy Blachownia był Pan Stefan Musiał.

 Jako, że magnetowidu nie posiadam od jakiś 20 lat, nagranie przekazałem Panu Andrzejowi Cierpiałowi znanemu w naszym mieście filmowcowi, który uwiecznia na materiałach filmowych życie naszego miasta.  Jak zwykle Pan Andrzej zrobił kawał dobrej roboty i film możemy podziwiać na jego kanale Youtube oraz poniżej w artykule.

W niedługim czasie, będzie dostępna kolejna gratka dla miłośników historii naszego miasta, tym razem w postaci starych zdjęć, we większości z rodzinnego archiwum. W kolejce do zeskanowania czeka kilkadziesiąt fotografii, a wszystkie zdjęcia ważą kilka kilogramów.